Grupa VII

3. LATO                                            18- 22.06.2018

4. WYRUSZAMY W ŚWIAT             25- 29.06.2018

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE:

1. Zapoznanie z historią, charakterystycznymi symbolami i najważniejszymi zabytkami Warszawy i Krakowa.
  2. Rozbudzenie zainteresowania muzyką poważną.
  3. Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich, piosenek z dziecięcego repertuaru oraz utworów muzyki poważnej
    i wypowiadania się na ich temat.
  4. Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci poprzez wypowiedzi inspirowane tekstem literackim, dziełem sztuki, obrazkiem, tematem dnia.
  5. Wyjaśnienie i utrwalenie pojęć: źródło rzeki, ujście rzeki, rodzina wyrazów, Unia Europejska, stolica, legenda, sonata, plan miasta, mgła.
  6. Rozwijanie umiejętności przeprowadzania prostych eksperymentów oraz formułowania hipotez i wyciągania wniosków.
  7. Zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w przyrodzie – wdrażanie do uważnego obserwowania otoczenia.
  8. Pobudzanie do kreatywnego myślenia, rozwijanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego podczas zagadek słownych, sensorycznych,
    logicznych, eksperymentów.
  9. Rozwijanie umiejętności matematycznych w zakresie przeliczania, klasyfikowania obiektów, układania rytmów.
  10. Utrwalenie pojęcia liczby dziewięć w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.
  11. Zapoznanie ze znakiem graficznym liczby dziesięć – cyfrą 10.
  12. Doskonalenie orientacji przestrzennej, orientacji w schemacie ciała oraz orientacji na kartce papieru.
  13. Zapoznanie z obrazem graficznym głoski h, oraz wyrazami podstawowymi: hejnał, hulajnoga.
  14. Rozwijanie sprawności grafomotorycznej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej poprzez ćwiczenia motoryki małej, kreślenie szlaczków
    literopodobnych oraz liter.
  15. Rozbudzanie zainteresowania czytaniem i pisaniem.
  16. Doskonalenie umiejętności dokonywania analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej podanych wyrazów.
  17. Doskonalenie umiejętności odczytywania wyrazów, zdań w obrębie poznanych liter oraz globalnego czytania wyrazów związanych z tematyką zajęć.
  18. Wdrażanie do starannego naśladowania N. podczas ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i gimnastyki buzi i języka. Profilaktyka logopedyczna.
  19. Wdrażanie do umiejętnego posługiwania się nowymi technikami plastycznymi.
  20. Rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczej postawy oraz poczucia estetyki podczas wykonywania prac plastyczno-technicznych i konstrukcyjnych.
  21. Rozwijanie wrażliwości muzycznej poprzez różne formy aktywności muzyczno-ruchowej.
  22. Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia poranne, gimnastyczne i zabawy ruchowe.
  23. Zrozumienie znaczenia ruchu na świeżym powietrzu dla zdrowia człowieka.