przedszkole logo big  szkoła promująca wlkp

Definicja

Przedszkole promujące zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:

• zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
  • podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

Model Przedszkola Promującego Zdrowie

model przedszkola promującego zdrowie

Standardy przedszkola promującego zdrowie

1. Koncepcja pracy przedszkola, jego organizacja i struktura sprzyjają realizacji długofalowych, zaplanowanych działań dla wzmacniania zdrowia dzieci, pracowników i rodziców dzieci.
  2. Klimat społeczny przedszkola sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu dzieci, pracowników i rodziców dzieci.
  3. Przedszkole prowadzi edukację zdrowotną dzieci i stwarza im warunki do praktykowania w codziennym życiu zachowań prozdrowotnych.
  4. Przedszkole podejmuje działania w celu zwiększenia kompetencji pracowników i rodziców dzieci w zakresie dbałości o zdrowie oraz do prowadzenia edukacji zdrowotnej dzieci.

Program "Żyjmy zdrowo i wesoło" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

cd.programu - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

<<<TUTAJ>>>

Dane kontaktowe:

Dyrektor Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie - Pani Urszula Drzewiecka

Koordynator - w-ce dyrektor - Pani Hanna Matuszak

Zespół do spraw promocji zdrowia:

• Katarzyna Kolska
  • Dorota Kubiak
  • Natalia Kwiatkowska
  • Paulina Andrzejczak

Plan działań

2019/2020  <<<TUTAJ>>>

2020/2021 <<<TUTAJ>>>

2021/2022 <<<TUTAJ>>>

2022/2023 <<<TUTAJ>>>

Raporty

2019/2020 <<<TUTAJ>>>

2020/2021 <<<TUTAJ>>>

2021/2022 <<<TUTAJ>>>

2022/2023<<<TUTAJ>>>

DRODZY RODZICE!
UPRZEJMIE INFORMUJEMY, IŻ NA STRONIE NASZEGO PRZEDSZKOLA W ZAKŁADCE - PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE UKAZAŁ SIĘ OPRACOWANY PRZEZ NAUCZYCIELKI PORADNIK PT. "ABC WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI".
JEST TO PORADNIK ZAWIERAJĄCY WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA W OKREŚLONYCH PROBLEMACH
WYCHOWAWCZYCH. ZAPRASZAMY DO LEKTURY.

Plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

OBECNIE PODJĘTE DZIAŁANIA 2023/2024

"Zabawy sensoryczne" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Spiżarnia owocowa" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Światowy Dzień Mycia Rąk" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Zdrowe zęby mamy" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Sałatka warzywna" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>

"Wyzwanie pomidora Pafnucego" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Wycieczka na ranczo" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Ćwiczenia ruchowe" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Myjemy ząbki" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Zajęcia z tatą Estery" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Zabawy w zdrowej krainie" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Dzień marchewki" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Światowy Dzień Zdrowia" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

Certyfikat2024 01

Uroczysta Gala wręczenia Krajowych Certyfikatów Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie
15 grudnia 2023 roku podczas uroczystej gali przedstawiciele 19 przedszkoli i 20 szkół z całej Polski odebrali Krajowe Certyfikaty Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Z wielką dumą możemy ogłosić, iż z województwa wielkopolskiego takie wyróżnienie otrzymała tylko jedna placówka wychowania przedszkolnego – Przedszkole nr 16 im. J. Brzechwy w Koninie, której dyrektor pani Urszula Drzewiecka oraz koordynator wicedyrektor Hanna Matuszak osobiście odebrały przyznany Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Kapituła Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie pogratulowała placówkom za ich pracę na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich członków społeczności przedszkolnej i szkolnej.
Przyznanie Krajowego Certyfikatu jest potwierdzeniem , że dana placówka pracuje zgodnie z modelem przedszkola/szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, które są wynikiem długofalowej i wieloletniej pracy zespołu ds. promocji zdrowia w składzie: koordynator Hanna Matuszak oraz członkowie zespołu: Katarzyna Kolska, Dorota Kubiak, Natalia Kwiatkowska i Paulina Andrzejczak.

...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

OBECNIE PODJĘTE DZIAŁANIA

"Jesteśmy bezpieczni" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>

"Joga dla dzieci" - plik do pobrania >>>TUTAJ>>>