Uroczysta Gala wręczenia Krajowych Certyfikatów Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie
15 grudnia 2023 roku podczas uroczystej gali przedstawiciele 19 przedszkoli i 20 szkół z całej Polski odebrali Krajowe Certyfikaty Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Z wielką dumą możemy ogłosić, iż z województwa wielkopolskiego takie wyróżnienie otrzymała tylko jedna placówka wychowania przedszkolnego – Przedszkole nr 16 im. J. Brzechwy w Koninie, której dyrektor pani Urszula Drzewiecka oraz koordynator wicedyrektor Hanna Matuszak osobiście odebrały przyznany Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Kapituła Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie pogratulowała placówkom za ich pracę na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich członków społeczności przedszkolnej i szkolnej.
Przyznanie Krajowego Certyfikatu jest potwierdzeniem , że dana placówka pracuje zgodnie z modelem przedszkola/szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, które są wynikiem długofalowej i wieloletniej pracy zespołu ds. promocji zdrowia w składzie: koordynator Hanna Matuszak oraz członkowie zespołu: Katarzyna Kolska, Dorota Kubiak, Natalia Kwiatkowska i Paulina Andrzejczak.