Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – czas radości, miłości i dzielenia się z innymi. W związku z tym, pragnę Was serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w akcji charytatywnej pod hasłem "Boże Narodzenie w pudełku po butach" organizowanej przez Fundację Be A Hero http://beaheroua.org

Wszystkie paczki-prezenty zostaną zawiezione i wręczone potrzebującym dzieciom w Ukrainie przebywającym w najbiedniejszych rejonach tego kraju. Jest to powtórka podobnej akcji zorganizowanej przed Wielkanocą, w której dzięki Państwa wsparciu kilkaset dzieci otrzymało prezenty. Link do relacji z akcji wielkanocnej:

W jaki sposób możecie pomóc? To proste! Wystarczy znaleźć pudełko np. po butach i wypełnić je różnymi potrzebnymi rzeczami dla dzieci z domów dziecka.
Informacja z pierwszej ręki od pani pedagog z ośrodka w Ukrainie, która podpowiedziała, że „dziewczynki nastolatki marzą o kosmetykach np. pomadka higieniczna, lakier do paznokci, cienie do powiek o łagodnych kolorach i do tych rzeczy kosmetyczka - dziewczynki bardzo chcą mieć coś swojego i trzymać u siebie.
Dla dziewczyn mogą też być gumki, spinki, kokardki do włosów itp. Także kredki, ołówki, długopisy, temperówki itp. oraz puzzle, kolorowanki, wyklejanki oraz zestawy do malowania, mozaiki diamentowe.
Z chłopcami jest trudniej, ale zawsze jakieś zabawki bardziej chłopięce, w tym klocki, także słuchawki; również artykuły szkolne; jeśli się da, to najtańsze jakie mogą być powerbanki dla najstarszych chłopców
Oczywiście, że słodycze najróżniejsze pasować będą wszystkim dzieciom niezależnie od wieku jak też środki higieny osobistej.”

Drodzy Rodzice, Wasza pomoc jest bezcenna. A wsparcie swoich dzieci w zbieraniu i pakowaniu prezentów to wspaniała okazja, aby razem z nimi podzielić się wartościami, takimi jak empatia i troska o innych.

Termin zbierania pudełek mijać będzie 5 grudnia, więc mamy jeszcze wystarczająco czasu, abyśmy razem mogli sprawić, że Święta Bożego Narodzenia będą czasem magicznym dla potrzebujących dzieci w Ukrainie.
Piotrek Długosz, Fundacja Be A Hero