Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Grająca zabawka z odpadka"

W miesiącu grudniu 2017 roku Przedszkole nr 16 im. J. Brzechwy w Koninie zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,, Grająca zabawka z odpadka”.

Celem konkursu było:

• rozwijanie słuchu muzycznego oraz wrażliwości na dźwięki,
  • rozwijanie zainteresowań muzycznych,
  • nabywanie świadomości i kształtowanie zachowań proekologicznych,
  • poznanie sposobów powtórnego wykorzystania odpadów,
  • rozwijanie zainteresowań plastyczno- konstrukcyjnych oraz wyobraźni twórczej dzieci,
  • rozbudzanie wrażliwości, fantazji oraz kreatywności dzieci.

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli z całego kraju. Prace były ciekawe, kolorowe z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów ( odpadów), a – co najważniejsze- spełniały podstawową rolę każdego instrumentu, czyli wydawały dźwięk.

Komisja w składzie:

Dyrektor Przedszkola: Pani Ewa Derdzińska

W-ce Dyrektor: Pani Urszula Drzewiecka

Koordynator konkursu: Hanna Matuszak

Koordynator konkursu: Marzena Pruszak

wyłoniła spośród nadesłanych prac 3 wyróżnienia:

• Piotr Hunicz l. 5

Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Józefowie

• Dominika Pszeniczna l.5

Przedszkole Miejskie nr 9 w Mielcu

• Antoni Zima l.6

Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach

Pragniemy podkreślić, iż wszystkie nadesłane prace były pomysłowe i ciekawe. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie ( Podziękowania dla Nauczycieli oraz dyplomy dla dziecka zostaną przesłane drogą mailową na wskazane adresy).

Galeria prac z Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Grająca zabawka z Odpadka"

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Książeczka sensoryczno - manipulacyjna” organizowanego przez Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie

logo SI

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez nasze Przedszkole.

Komisja w składzie: Pani dyrektor Ewa Derdzińska, Pani wicedyrektor Urszula Drzewiecka, Pani Paulina Andrzejczak, Pani Edyta Plucińska - Bednarkiewicz wyłoniła spośród nadesłanych prac 3 wyróżnienia:

• Oskar Paczocha, 5 lat

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Nowej Sarzynie

• Jakub Przepiórkowski, 3 lata

Przedszkole Miejskie nr 200 w Łodzi

• Filip Kłosowski, 6 lat

Miejskie Przedszkole nr 9 w Siedlcach

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie. Dyplomy dla dzieci oraz podziękowania dla nauczycieli zostaną przesłane drogą mailową na wskazane adresy.

Galeria prac z Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Książeczka sensoryczno - manipulacyjna"

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Bliżej Przedszkola "Misie znane i lubiane"

W dniu 8.12.2017 roku komisja w składzie Pani dyrektor Ewa Derdzińska oraz nauczycielki Pani Wiesława Czaplicka, Pani Katarzyna Kolska, pani Paulina Andrzejczak spośród 126 nadesłanych prac plastycznych na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Misie znane i lubiane” wyłoniła następujących laureatów:

LISTA LAUREATÓW

• Igor Woronowicz - Małe Przedszkole - Chełmża
  • Natalia Tabiś, Nadia Deć, Rozalia Kiełbasa, Gabrysia Chmielowska, Tomasz Flądro - Przedszkole Samorządowe w Bobowej - Bobowa.
  • Sebastian Subocz, Diana Maja Łozowska, Olivia Wojnowsla, Kacper Obiedziński, Julita Bzymek - Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDŚ; Oddział Przedszkolny "A" - Olecko

II MIEJSCE

• Praca zbiorowa grupa "Skowronki" - Przedszkole Niepubliczne "Ptasie Radio" - Kobyłka
  • Paweł Janusz, Kacper Woźniak, Cezary Gucwa, Gabrysia Chmielowska, Natalia Tabiś - Przedszkole Samorządowe w Bobowej - Bobowa
  • Wojciech Tryk - Niepubliczne Przedszkole Fundacji Dobroczyńca - Kosakowo.

III MIEJSCE

• Szymon Sobiegraj - Przedszkole nr 1 w Namysłowie - Namysłów
  • Zosia Lamża - Prywatne Przedszkole Yes Młodzi Odkrywcy - Będzin
  • Michalina Banduła - Przedszkole Samorządowe w Płazie